Facebook Pixel

Proč dřevostavbu od Origisu?

Individuální přístup

Ke každému klientovi přistupujeme individuálně, vyslechneme ho a doporučíme mu to, co je pro něj v dané situaci nejlepší. Máte malý rozpočet a na pasivní dům nechcete ani pomyslet? I s malým rozpočtem se dají dělat velké věci. Je potřeba se zamyslet předem nad tím, co je důležité právě pro vás.

Dům vnímáme jako celek

Pokud si totiž najmete nejlepšího architekta, nejlepšího zedníka a nejlepšího topenáře, rozhodně nedostanete ten nejlepší dům. My se na Váš dům díváme v souvislostech, proto je náš přístup jiný.

Dům přizpůsobíme Vašemu životnímu stylu

Obešli jste už několik ukázkových domů, v jednom se dozvěděli, že nejlepší je tohle a v dalším zase že nutně musíte mít tamto. Po páté návštěvě se však cítíte naprosto dezorientovaní a ze stavby máte spíše strach. My naopak necháme mluvit Vás. Potřebujeme se dozvědět všechno o vašem životním stylu a pak teprve můžeme začít něco navrhovat. Neptáme se vás, kolik chcete čtverečních metrů, ale k čemu budete svůj obývací pokoj používat, jak v něm budete trávit čas. Nenavrhujeme dům, ale domov.

Ptáme se a navrhujeme možná řešení

Vždy se snažíme být pro klienta partnery. To znamená, že se můžete spolehnout na naše sliby, ale také to, že vás nebudeme nikdy do ničeho nutit, ale ani vám slepě nesplníme to, co by podle našeho svědomí ve vašem případě nefungovalo. Viděli jste u souseda skvělou prosklenou stěnu a chcete ji také? Uvědomili jste si ale, že váš pozemek je zcela jinak situován a do vašeho domu tak nebude proudit odpolední sluníčko, ale ostrý západní vítr?

Nikdy se nesnažíme za každou cenu prosadit svou nebo naopak udělat něco jenom proto, abychom potěšili klienta, ale předkládáme možná řešení.

Architektonická studie je pro nás důležitá. I pokud již svou architektonickou studii máte zpracovanou, jsme ochotni a schopni poradit a chopit se vlastní realizace.

Každý dům optimalizujeme podle NZÚ

Okolní prostředí a umístění pozemku totiž zásadně ovlivňuje finální stavbu a to, co vyhovuje životnímu stylu jednoho, nemusí nutně být nejlepší pro někoho jiného. Velmi podrobně a přesně spočítáme náklady na energie ve vašem domě a jako jedni z mála poskytujeme také jako základní službu několik variant energetické koncepce, aby se klient mohl rozhodnout na základě dostatku kvalitních informací. Zajistíme pro vás i provedení blower-door testu.

Dřevostavbu ve svahu nebo rostoucí dům?

Samozřejmostí je dodání stavby ve vámi požadovaném stavu, ať už si přejete pouze hrubou stavbu nebo kompletně dokončený dům včetně interiérů, zahrady, plotu atd. Jsme schopni postavit i dům ve svahu, se spodní zděnou částí a vrchní dřevostavbou nebo rostoucí dům, který bude přizpůsoben možnosti přístavby obytných prostorů.

Přijďte se přesvědčit, že děláme věci jinak. Rádi vás provedeme po našich ukázkových stavbách, poradíme a odpovíme na vaše dotazy.

S námi si stavbu svého domu užijete s nohama na stole a sklenkou vína v ruce.

Váš tým Origis.