Facebook Pixel

Zálepy

Konstrukce Dřevostavba
Materiál CLT
Architekt Ing. arch. Lucie Mlýnková
Dispozice 6+kk
Užitná plocha 184.8 m²
Zastavěná plocha 151.34 m²
Půdorys 1.NP Půdorys 2.NP
Rodinný dům Zálepy  Rodinný dům Zálepy  Rodinný dům Zálepy  Rodinný dům Zálepy  - Pohled ze severu Rodinný dům Zálepy  - Pohled z východu Rodinný dům Zálepy  - Pohled z jihu Rodinný dům Zálepy  - Pohled ze západu

Fotogalerie: Realizace stavby Zálepy
Zálepy Zálepy Zálepy Zálepy Zálepy
 

Popis

Rodinný dům je umístěn na rovinatém pozemku trojúhelníkového tvaru v obci Dolní Břežany v části obce Zálepy. Dům je umístěn podél severní hranice pozemku, návrh splňuje veškeré požadavky investora, obecné funkční požadavky rodinného domu.

Umístění domu na parcele je předurčeno atypickým tvarem pozemku a přáním klientů. Dům je situován souběžně se severní hranicí pozemku. Zvolené umístění respektuje charakter okolní zástavby a požadavky investora. Obytné prostory domu v 1.NP se otevírají na terasu, která plynule přechází do zahrady. Tímto je umožněn kontakt s přírodou a plynulý přechod mezi interiérem a exteriérem.

Přáním klientů byl dvoupodlažní dům s plochou střechou. Dům je jednoduchého obdélníkového půdorysu s vystupujícím objemem zahradního skladu a je zastřešen plochou střechou. V úrovni stropních konstrukcí je dům po většině svého obvodu lemován předsazenými konstrukcemi, které podtrhují jeho charakter.

Při tvorbě dispozice byl kladen důraz na co nejefektivnější využití prostoru a zamezení vzniku zbytečných chodeb. Předsíň plynule přechází v chodbu, která příčně protíná celý objekt. Z chodby je umožněn vstup do technické místnosti, koupelny, ložnice a obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou. Z obývacího pokoje vede schodiště do 2.NP. Ze schodiště se vystupuje do chodby, která vede po celé délce podlaží a je z ní umožněn vstup do dětských pokojů, koupelny, pracovny a komory. Z pracovny je umožněn výstup na částečně krytý balkon s výhledem do zahrady. Fasáda objektu je navržena s omítkou v bílém odstínu a je doplněna dřevěným obkladem části zahradního skladu a v meziokenním pásu jižní fasády. Klempířské prvky, předokenní žaluzie a rámy okenních výplní jsou navrženy v tmavě šedém odstínu.

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.