Facebook Pixel

Horní Počernice

Konstrukce Dřevostavba
Materiál Panelová konstrukce
Architekt Ing. arch. Eva Poláčková
Dispozice 5+kk
Užitná plocha 146 m²
Zastavěná plocha 95 m²
Půdorys 1.NP Půdorys 2.NP standardní varianta
Rodinný dům Horní Počernice Rodinný dům Horní Počernice Rodinný dům Horní Počernice Půdorys 2.NP dvougenerační varianta Rodinný dům Horní Počernice Řez A-A Rodinný dům Horní Počernice Řez B-B Rodinný dům Horní Počernice - Pohled ze severu Rodinný dům Horní Počernice - Pohled z jihu Rodinný dům Horní Počernice - Pohled z východu Rodinný dům Horní Počernice - Pohled ze západu

Popis

Rodinný dům v městské části Praha - Horní Počernice je situován na obdélníkové parcele orientované východo–západním směrem. Jedná se o rovinatý pozemek v klidné části obce, který je obklopen novodobou zástavbou. Dům je situován u severní hranice parcely.

Kvádrovitá hmota rodinného domu je završena sedlovou střechou s šedou skládanou krytinou, sklon střechy je mírný, přesto ale působí přirozeně. Hmota domu je doplněna dřevěnou přístavbou a lehkou markýzou mezi terasami a vstupem. Dřevo je taktéž použito na fasádě v meziokenních plochách a ve formě slunolamů nad jižními okny. Fasáda hlavní hmoty domu je pojednána hladkou bílou omítkou. Velké plochy oken jsou voleny na jižní straně u obytných místností, rámy jsou navrženy ve žluté barvě.

Dispozice domu jsou navrženy především účelně prakticky a jsou inspirovány moderním přístupem k bydlení. V parteru jsou situovány vstupní prostory, závětří a garáž. Uvnitř objektu pak hlavní obytný prostor, ložnice a veškeré technické příslušenství domu. Podkroví skýtá jednotlivé ložnice s hygienickým zázemím, variantně přestavitelné na samostatnou bytovou jednotku.

Návrh tohoto domu vychází z konceptu Origami, více půdorysných řešení najdete ZDE.

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.