Facebook Pixel

Borek nad Labem

Konstrukce Dřevostavba
Materiál Panelová konstrukce
Architekt Ing. arch. Lucie Mlýnková
Dispozice 5+kk+garáž
Užitná plocha 139 + 27 m²
Zastavěná plocha 238 m²
Půdorys Řez A-A
Rodinný dům Borek nad Labem Rodinný dům Borek nad Labem Rodinný dům Borek nad Labem Rodinný dům Borek nad Labem Rodinný dům Borek nad Labem - Pohled z jihu a severu Rodinný dům Borek nad Labem - Pohled z východu a západu

Fotogalerie: Realizace stavby Borek
Borek Borek Borek Borek Borek
 

Popis

Navrhovaná stavba je umístěna lokalitě stávající výstavby v části obce Borek.

Architektonické řešení stavby vyplývá z požadavků územního plánu, staveb v okolí a investora. Stavba je navržena v severní části pozemku. Z východní strany pozemku jsou situovány vstup a vjezd na pozemek. V jižní části pozemku je stávající vzrostlá zeleň, která bráním pohledům na terasu. Na východní straně pozemku je stavba umístěna ve vzdálenosti 5,5m od hranice pozemku tak, aby bylo možno na pozemku zaparkovat i auta návštěv. Objekt se skládá z jedné hlavní hmoty domu se sedlovou střechou, do které je zaříznutá hmota parkovacích stání. Tato stání jsou z větší části součástí hlavní hmoty domu, ale svou menší částí z domu vystupují. Plochy parkovacích stání jsou „obaleny“ dřevěným obkladem a opticky tak vystupují. Část těchto stání je překrytá vykonzolovanou markýzou, která zároveň tvoří krytou cestu od auta ke vstupním dveřím domu. Vstup domu je umístěn ze severu. Příjezd i vstupní branka pak na východní hranici pozemku.

Vnitřní dispozice domu je rozdělena na společenskou a klidovou část. Z prostorné předsíně je přístupný obývací pokoj s kuchyní a jídelnou a pracovna. Přímo z předsíně je pak také samostatné WC s menší sprchou pro možnost sprchování psa co nejblíže vstupu.

Z obytné části pak vede chodba, ze které jsou přístupné ostatní (klidové) místnosti domu - pokoje a koupelny. Chodba je prosvětlena přirozeným denním světlem přes světlovody Lightway. Díky nim je světlo dovedeno na místo, kde by ho jinak byl nedostatek.

Hlavní ložnice je umístěna jako poslední místnost a má také svou vlastní šatnu a koupelnu. Veškeré obytné místnosti mají francouzská okna, kterými je umožněn vstup na terasu. Terasa je krytá větším přesahem střechy. Fasáda je navržena jednobarevná, bílá v kombinaci s dřevěným obkladem. Ten je použit na ustupující části fasády a také na podbití přesahujících částí střechy. Střecha je plechová falcovaná v antracitové barvě.

Návrh tohoto domu vychází z konceptu Origami, více půdorysných řešení najdete ZDE.

Kategorie
Přízemní domy

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.