Facebook Pixel

Kadaň

Konstrukce Dřevostavba
Materiál Panelová konstrukce s obkladem
Architekt Ing. arch. Eva Poláčková
Dispozice 5+kk
Užitná plocha 168 m²
Zastavěná plocha 126 m²
Půdorys 1.NP Půdorys 2.NP
Rodinný dům Kadaň  Rodinný dům Kadaň  Rodinný dům Kadaň  Rodinný dům Kadaň  - Pohled z jihovýchodu Rodinný dům Kadaň  - Pohled z jihozápadu Rodinný dům Kadaň  - Pohled ze severovýchodu Rodinný dům Kadaň  - Pohled ze severozápadu

Popis

Pozemek pro stavbu rodinného domu se nachází na okraji města Kadaň a stane se součástí nové čtvrti tohoto sídla. Parcela samotná je orientována převážně severojižně s drobným natočením jižní hrany východním směrem. Fakt, že pozemek je přístupný z jižní hranice, předurčuje pozici objektu v rámci tohoto pozemku.

Situováním objektu do střední části vymezeného prostoru vzniká jižně orientovaná zahrada, která plynule navazuje na terasu u obývacího pokoje, zároveň toto uspořádání koresponduje s regulačním plánem. Před rodinný dům samotný je předsazena garáž. Mezi těmito objekty je vytvořena venkovní chodba krytá lehkým zastřešením.

Dispoziční řešení bylo vyvinuto s maximálním důrazem na účelnost při omezení komunikačních ploch. Do objektu se vstupuje přes závětří vytvořené mezi rodinným domem a garáží. Na předsíň navazuje krátká chodba zpřístupňující technickou místnost, pokoj, hygienické zázemí objektu, obývací pokoj a schodiště do podkroví.

Podkroví se pak sestává ze dvou pokojů a ložnice, vše je přístupné přes halu, která zároveň slouží jako šatna. Objekt se sestává z dvojice jednoduchých hmot. Hlavní těleso rodinného domu je kvádr se sedlovou střechou. Ve štítech je na východní straně prolomena lodžií, na straně západní je pak podobný efekt dosažen ustoupením štítové stěny.

Menší hmota garáže je kvádr s plochou střechou. Materiálově je objekt pojednán v hrubé, beton připomínající omítce v kombinaci se dřevěnými obklady. Dřevem je obložena hmota garáže a vnitřní plochy ustoupených štítů. Krytina sedlové střechy je řešena jako plochá tmavě šedá (např. Tegalit).

Detaily oplechování, oken a zámečnických výrobků jsou navrženy v grafitově šedé barvě. Zábradlí je navrženo s výpletem z ocelových sítí. Oplocení je řešeno gabionovými stěnami, které jsou částečně vyplněny kameny a částečně prázdné a počítá se s postupným zarůstáním prázdných stěn zelení.

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.