Facebook Pixel

Velké Přílepy

Konstrukce Zděná stavba
Materiál Vápenopísková cihla, Grafitový polystyren
Architekt Ing. arch. Eva Poláčková
Dispozice 5+kk+garáž
Užitná plocha 138 + 32 m²
Zastavěná plocha 100 m²
Půdorys 1.NP Půdorys 1.PP
Rodinný dům Velké Přílepy Rodinný dům Velké Přílepy Příčný řez Rodinný dům Velké Přílepy Příčný řez Rodinný dům Velké Přílepy - Pohled z jihu Rodinný dům Velké Přílepy - Pohled ze severu Rodinný dům Velké Přílepy - Pohled z východu Rodinný dům Velké Přílepy - Pohled ze západu

Popis

Domy ve svahu bývají výzvou jak pro své majitele, tak i pro architekty. Na rozdíl od objektů umístěných na konvenční placce, svah dává objektu velkou příležitost. Dává šanci na netradiční řešení již ze své podstaty. Jediné a to nejdůležitější co většinou stačí udělat, je najít správné místo na pozemku a je napůl vyhráno. Pokud je dům správně usazen, nabízí pak z každého úhlu pohledu jinou kompozici, jiný vjem, jiné objemy. Zatímco z ulice působí jako drobná stavba, z pohledu ze zahrady se ukazuje v celé své kráse. Rodinný dům v obci Velké přílepy má právě to štěstí, že pro něj byl vybrán takřka ideální pozemek s drobným svahem, který je navíc velice dobře orientován. Svah samotný tak mimo jiné nabízí možnost perfektního oddělení polosoukromé části uličního průčelí od ryze soukromé zahrady a čistě a jen svým reliéfem.

Rodinný dům - kvádr protáhlého půdorysu - je završen sedlovou střechou s šedou skládanou krytinou (tegalit), jejíž sklon je mírný, avšak působí přirozeně dle zásad venkovského stavitelství. Tato hmota domu je v přízemí proříznuta ustupující rovinou okenních otvorů, jihovýchodnímu nároží pak dominuje velké, symetrickým křížem dělené okno. Celá fasáda je pojednána hladkou světle krémovou omítkou, v ustupující části přízemí a mezi okny dětských pokojů šedo-hnědou barvou. V přízemí lze vřele doporučit náhradu omítky za dřevěné, ideálně velkoformátové desky. Pravým opakem hlavní hmoty je přístavba garáže. Ta je inspirována přírodní ideou, skálou porostlou skalními rostlinami. Barevnost a texturu omítky je nutné volit velice opatrně. Navržena je omítka výrazně a především viditelně nerovného povrchu v barvě šedo-hnědé. Tvarově sešikmená extenzivní zelená střecha podtrhuje inspiraci přírodními motivy. Princip pak doplňují kulatá okna umístěná v západní fasádě. Jako jedinečný, nenahraditelný a všudy přítomný doplněk domu je voleno dřevo. Světlé, přírodní příjemné prvky stavbu doprovázejí ve všech podstatných detailech, jako jsou okna, dveře, markýza, terasa, závětří či oplocení. Lze pouze vřele doporučit užít v četné míře texturu dřeva i v interiéru budovy.

Dispozice jsou řešeny především účelně, prakticky a jsou inspirovány moderním přístupem k bydlení. V přízemí je situován hlavní obytný prostor, pracovnu a veškeré příslušenství bytu, podkroví pak skýtá jednotlivé ložnice s hygienickým zázemím, vstupní prostory a garáž.

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.