Facebook Pixel

Kostelec nad Černými Lesy

Konstrukce Zděná stavba
Materiál YTONG, Grafitový polystyren
Architekt Ing. arch. Eva Poláčková
Dispozice 4+kk
Užitná plocha 112 m²
Zastavěná plocha 139 m²
Půdorys
Rodinný dům Kostelec nad Černými Lesy - Pohled ze severu Rodinný dům Kostelec nad Černými Lesy - Pohled z východu Rodinný dům Kostelec nad Černými Lesy - Pohled z jihu Rodinný dům Kostelec nad Černými Lesy - Pohled ze západu

Popis

Rodinný domek se nachází v klidné části Kostelce nad Černými lesy, nedaleko od místních sportovišť. Ze třech stran parcelu obklopují plochy pro výstavbu dalších rodinných domů a ze severní strany je vedena pěší zóna.

Jedná se o jednopodlažní stavbu se sedlovou střechou s nízkým sklonem, která je doplněna přístavbou krytého stání s venkovním skladem a pergolou zakrývající část terasy. Umístění domu na parcele je ovlivněno místními podmínkami i zásadami vhodné orientace objektu vůči světovým stranám v součinnosti s členěním zahrady pro zajištění maximálního soukromí jeho uživatel.

Vjezd na pozemek v severozápadním rohu určuje polohu krytého stání, které tak odcloňuje obytnou část objektu od přilehlé komunikace a zároveň tvoří závětří vstupu. Pozice pergoly je určena tak, aby zabránila pohledům na soukromou terasu z ulice, přičemž je venkovní posezení zakryto hmotou domu samotného vizuálnímu kontaktu z nedalekých obytných domů.

Vnitřní členění domu je minimalistické, přesto však dostatečně komfortní, splňující všechny nároky moderního bydlení.

Do objektu se vstupuje přes předsíň, odkud je přístupné technické a hygienické zázemí domu. Krátká chodba spojuje všechny obytné místnosti, z nichž většina je orientována okny k jihu - obývací pokoj, pracovna a dva pokoje. Hlavní ložnice je situována v západní části domu a její zázemí přiléhá k severní fasádě.

Užité materiály korespondují s hmotami domu - hlavní hmota je opatřena bílou omítkou avšak završena tmavě šedou hladkou krytinou, zatímco nižší hmota krytého stání je navržena ve světle šedé omítce. Přehlednost tohoto základního principu je podtržena dřevěnými konstrukcemi a výplněmi. Konkrétně se jedná o dřevěnou pergolu a konstrukci krytého stání doplněného vizuální zábranou ve formě dřevěného peření na severní straně.

Venkovní průchod mezi oběma hlavními hmotami je kryt průsvitnými deskami na dřevěných trámech. Tato lehká konstrukce zaručí dostatek přirozeného osvětlení i pro severně orientovaná okna. Zámečnické a klempířské konstrukce doplňující svými detaily výraz stavby jako celku jsou navrženy v grafitové barvě.

Návrh tohoto domu vychází z konceptu Origami, více půdorysných řešení najdete ZDE.

Kategorie
Přízemní domy

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.