Facebook Pixel

České Budějovice

Finalista soutěže Dřevostavba roku 2013

Tento dům vyhrál 5. kolo soutěže o Dřevostavbu roku 2013 a ve finále získal 3.místo.
Vyhlášení výsledků proběhlo na veletrhu Dřevostavby 2014 (foto z vyhlášení).

Konstrukce Dřevostavba
Materiál Panelová konstrukce
Architekt Ing. arch. Martin Koritšanský
Dispozice 6+kk
Užitná plocha 186 m²
Zastavěná plocha 153 m²
Půdorys 1.PP Půdorys podkroví
Rodinný dům České Budějovice Rodinný dům České Budějovice Rodinný dům České Budějovice Rodinný dům České Budějovice Rodinný dům České Budějovice Půdorys 0.NP Rodinný dům České Budějovice Půdorys 1.NP Rodinný dům České Budějovice Půdorys 2.NP

Popis

Rodinný dům sleduje konfiguraci stávajícího svažitého terénu a jeho konstrukce je koncipována jako jednotrakt.

Dům je v návaznosti na okolní terén rozdělen na dvě části, které jsou vzájemně propojeny a posunuty o půlpatra. Umístění hlavní obytné části na severozápadní straně je dáno i dálkovým výhledem na jeden z nejcennější barokních kostelů v jižních Čechách.

Dům je rozdělen na veřejnou část na západní straně, která zahrnuje velký halový prostor s obytnou zónou, jídelním koutem a kuchyní a na intimní části, které jsou na dvouch patrech ve východní části. Dětské pokoje v 1NP navazují na terasu a zahradu a v budoucnosti se dají oddělit společně s koupelnou a šatnou na samostanou bytovou jednotku. Příprava na umístění budoucí kuchyně byla součastí realizace. V podkrovní části jsou ložnice rodičů, pracovna a v nejvyšším patře domu je umístěn pracovní kout s knihovnou.

Konstrukce domu – difúzně uzavřená stěna se skladbou:

  • sádrokarton,
  • OSB deska,
  • instalační předstěna,
  • OSB deska (vzduchotěsná vrstva),
  • dřevěný rám s izolací 160mm – minerální vata
  • OSB deska
  • polystyren 120 mm
  • omítka

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.