Facebook Pixel

Energetická koncepce

Aktuální poznámka: V současnosti stát podporuje výstavbu energeticky úsporných domů v rámci programu Nová zelená úsporám.

Díky podpoře 335 až 485 tisíc Kč je ve většině případů je nejvýhodnější energetická varianta velmi blízká podmínkám pro získání dotace. Přečtěte si, které domy díky nám získaly Zelenou úsporám a sjednejte si schůzku - rádi Vás do problematiky zasvětíme.

Jedno z důležitých a těžko změnitelných rozhodnutí, které musíte při stavbě Vašeho domu učinit, se týká způsobu vytápění a ohřevu vody. Pro Vás bude přemýšlení o spotřebě energií domu v důsledku snížení nákladů také ekologické a k přírodě šetrné bydlení.

Jako jedna z mála realizačních firem jsme schopni Váš dům energeticky a ekonomicky optimalizovat a zvolit aj správnou energetickou koncepci.

Nejedná se o odhady ani dohady, ale o velmi přesnou energetickou simulaci a jasná čísla vycházející z mnoha faktorů - energetických ztrát, cen a tarifů energií včetně zohlednění jejich předpokládaného růstu.

Jsme schopni navrhnout takovou energetickou koncepci, která bude pro Vás nejekonomičtější. Můžeme Vám nastínit i několik dalších řešení a bude záležet na Vás, jaké z nich si zvolíte.

Máte doma 3 počítače, které běží dnem i nocí? Používáte sušičku prádla? Nebylo by proto lepší vytápět elektřinou, protože byste získali výhodnější tarif i pro provoz veškerých spotřebičů v domě a v celkovém součtu by náklady vyšly levněji? Plánujete pořízení solárních panelů, tepelného čerpadla? Zajímá Vás kolik energie ušetříte? Za jak dlouho se Vám náklady vrátí? Je to vůbec výhodné? Jaké zateplení se ještě vyplatí, kolik procent celkových výdajů se ušetří, kdy se investice vrátí a jestli vůbec? Porostou ceny energií tak rapidně, jak se očekává, budu mít vždy dostatečný příjem na pokrytí nákladů na provoz domu? Nebylo by naopak lepší zvolit o trochu dražší, ale energeticky úspornější dům?

Pokud o svém bydlení přemýšlíte a kladete si podobné otázky, pokusíme se společně najít odpovědi.